1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
trasher [3.6K]
3 years ago
6

15 The unit cost per pound for green beans is represented by the

Mathematics
2 answers:
Reptile [31]3 years ago
3 0

Answer:

mbnmbnmbnmbnmbnm

Step-by-step explanation:

bnmbnmbnmbnm

Ahat [919]3 years ago
3 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

The corret value would be 10 as x and 12 as y, it is flipped

You might be interested in
5(4x + 2) ÷ 7y
murzikaleks [220]

Answer:

5 = term

sum = +

product = x or * (times)

4 = coefficent

quotient = division symbol

factor = 2

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
How can you tell by looking at a graph if there is a proportional relationship?
IgorLugansk [536]
If there is a porpotional relationship then it there will be a pattern like, 7, 14, 21 etc. You can tell because the line will go straight in a perfect line and won't go at a different andle from the rest of the line.
3 0
3 years ago
Joan had $147 to spend on eight books. After buying them she had $11. How much did each book cost?
maw [93]

Answer:

$17

Step-by-step explanation:

Books = x

1. Set up an equation.

147 - 8x = 11

2. Solve for x

147 - 8x = 11

-8x = 11 - 147

-8x = -136

x = -136 / (-8)

x = 17

So, each book cost $17.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The width of a piece of paper was 1/2. The area of the paper was 9/16. What was the length of the paper
liubo4ka [24]
1/2 x 9/8 = 9/16
So the length is 9/8
4 0
2 years ago
(Click the photo) pls help what do I put for a the 1st box and the 2nd?
viva [34]
The lesser is 17 and the greater is 19.
Use substitution method.
x-2=y...(1)
y+97=6x...(2)
If you want more details, comment.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How to find volume of a drawing of a piece of cake?
    5·1 answer
  • (-5, -3) and (-5 -6)
    13·2 answers
  • the sum of three numbers is 2100. the first number x is equal to the sum of the other two (y and z) which are equal to each othe
    10·1 answer
  • A particular dam contains approximately 1,900,000,000,000 cubic feet of water. for a week long spike flood, the dam released at
    9·1 answer
  • The graph of x squared is the solid black graph below. Which function represents the dotted graph?
    6·1 answer
  • John has a job selling souvenirs on a football stadium. He earns $10 per game plus $0.25 dollars for each souvenir he sells. How
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!<br> a. 4<br> b. 8<br> c. 16<br> d. 24<br> which one????
    15·2 answers
  • A washer and a dryer cost 661 combined. The washer costs 39 less than the dryer. What is the cost of the dryer? WILL PUT BRAINLI
    15·1 answer
  • Can i get some help, please
    15·2 answers
  • What's the answer
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!