1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Levart [38]
2 years ago
6

The one whoever solved it until 11 :00 am will be markrd as the branliest plus 20 points it arrange in ascending order with meth

od useless answers will be reported​

Mathematics
1 answer:
Monica [59]2 years ago
5 0

Answer:  

1)  1/6, 1/3, 1/2, 3/4

2)  3/10, 2/5, 7/10, 4/5

3)  1/4. 7/12. 2/3, 5/6

4)  4/15. 11/30, 2/5, 7/10

Step-by-step explanation:  Either convert all in a set to a common denominator, or convert to decimal fractions.

You might be interested in
Line segments JK and JL in the xy-coordinate plan both have a common endpoint J(-4,11) and midpoints at M1 (2,16) and M2 (-3,5),
OleMash [197]
The first part of the question is not needed 
we only need to know M1 and M2
(y2-y1)^2+(x2-x1)^2=(your answer)^2
(5-16)^2+(-3-2)^2=(your answer)^2
(-11)^2+(-5)^2=(your answer)^2
121+25=(your answer)^2
146=(your answer)^2
√146=12.0830459735945721
nearest tenth=12.1
6 0
3 years ago
Which of the following would be a good argument to lease rather than buy?
Arturiano [62]

Answer: B. I prefer the warranty that covers repair costs of a new car

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Two sides of a triangle measure 8 centimeters and 13 centimeters which of the following could not be the length of the third sid
SOVA2 [1]
The answer is A because 13-9 equals 4
3 0
3 years ago
Understanding how a budget is created will help you develop good financial decision making skills. This is known as: Question 3
Andreas93 [3]

Answer:

True mate

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes and $7.75 for 2.5 pounds of broccoli. What is the unit price of each item she bo
Maurinko [17]
<h3>Unit price is $ 0.56 per pound of potatoes</h3><h3>Unit price is $ 3.1 per pound of broccoli</h3>

<em><u>Solution:</u></em>

Given that,

Unit price is the price of 1 unit

\textrm{Unit Price} = \frac{\textrm{Total cost on n products}}{\textrm{n}}

<h3><u>Find unit price of potatoes</u></h3>

A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes

Unit\ Price = \frac{2.52}{4.5}\\\\Unit\ Price = 0.56

Thus unit price is $ 0.56 per pound of potatoes

<h3><u>Find unit price of broccoli</u></h3>

$7.75 for 2.5 pounds of broccoli

Unit\ Price = \frac{7.75}{2.5}\\\\Unit\ Price = 3.1

Thus unit price is $ 3.1 per pound of broccoli

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A recipe for bread uses 5 3/4 cups of white flour and 3 1/3 cups of wheat flour. How many more cups of white flour than wheat fl
    5·1 answer
  • a flying disc has 4 3/4 inch radius. what is the approximate circumference, rounded to the nearest inch?
    15·1 answer
  • What is the factor form of 2x^2-25=0 and -4x^2+81=0
    11·1 answer
  • Plz answer and write the question number and the answer next to it plzzzz
    14·2 answers
  • Help plz
    5·1 answer
  • Find the angle between the given vectors to the nearest tenth of a
    5·1 answer
  • What is 87 24 over 25 as a decimal
    14·1 answer
  • How many times as great is 9 x 10⁵ as 3 x 10⁵
    5·1 answer
  • A taxi service charges $4.50 to pick someone up and then $0.75 per mile during the ride.
    13·1 answer
  • Jacob spends 60 minutes in the gym every day doing freehand exercises and running on the treadmill. He runs on the treadmill for
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!