1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pavel [41]
3 years ago
7

$54.25+55 cents equalssssssssssssssssss

Mathematics
2 answers:
ANTONII [103]3 years ago
4 0
54.80 that’s correct
never [62]3 years ago
3 0
$54.80 is the correct answer
You might be interested in
Can y'all help me with all of them plz
Elena-2011 [213]
10. 150
11. 1250
12. 105
13. 158000
15. B

6 0
3 years ago
The sum of three consecutive integers is 105. Find the smallest integer.​
Rasek [7]

Answer:

34.

Step-by-step explanation:

The three integers would be 34,35,36 because the sum of the three numbers is 105.

3 0
3 years ago
Question 1<br><br> Which choice shows a 90° clockwise rotation of the figure about the point P?
Arada [10]
The third one is correct.....so go for it without hesitation
6 0
3 years ago
Find two numbers if their sum is 115 and their difference is 7
kobusy [5.1K]

Answer:

54+61

Step-by-step explanation:

54 + 61 = 115

61 - 54 = 7

4 0
3 years ago
Converting from the US customary system to the metric system, 16 fluid ounces is approximately equal to a) 1 gallon. O b) 160 mi
olya-2409 [2.1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

B 160 milliliters

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • » What is the combined length of all the buttons longer than 1 inch​
    7·1 answer
  • ur a HS photographer taking pictures fir 2 classes of 21 students each. on average, each individual pic takes 3 minutes and a cl
    13·1 answer
  • What are opposite sides that are parallel
    6·1 answer
  • Write log3 6 as a logarithm of base 2.
    8·1 answer
  • Andre says 10x + 6 and 5x + 11 are equivalent because they both equal 16 when x is 1. Do you agree with Andre?​
    6·1 answer
  • Ryan drove 480 miles and used 20 gallons of gas. How many miles did Ryan's car get per gallon? Write an equation that would solv
    13·1 answer
  • Hello, I gotta turn it turn in this question today, help!!!!!!
    13·1 answer
  • Find the area of the trapezoid, I will give brainlist. If you can please explain how you got the answer
    5·1 answer
  • Sara made 8 necklaces. She used 9 beads on each necklace. The beads came in bags of 6 each. How many bags
    6·1 answer
  • Chen bought a 20-foot chain for $36.50. What is the unit rate of price per foot?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!