1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vodka [1.7K]
2 years ago
6

15 pounds in 6 weeks

Mathematics
1 answer:
Assoli18 [71]2 years ago
8 0

Answer:

What is it you need help with for this question? Please provide all information in your question so we can know exactly how to help you. Thank you!

You might be interested in
**PLEASE ANSWER** 20 POINTS, Rebeka claimed the equation 3x + 4 = 10 has two solutions. Explain the error in Rebeka’s claim.
Savatey [412]

Answer:

x=2

Step-by-step explanation:

3x+4=10

subtract four on both sides, you will get 3x=6, divide by three on both sides, x=2

7 0
3 years ago
64 ounces in 8cups unit rate
Elina [12.6K]

Answer:

x=8

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Chocolates costing $8 per pound are to be mixed with chocolates costing $3 per pound to make a 20-pound mixture. If the mixture
lorasvet [3.4K]

Answer:

8 is the correct answer i think I'm not really sure

4 0
2 years ago
Akiko, manager of Little Ginza, is concerned about ordering the right amount of salmon. Daily consumption of salmon has a mean o
stepladder [879]

Answer:

I believe the answer is a

3 0
2 years ago
The base and height of the triangle of the triangle at the right are multiplied by 4. Describe the change in the area. Justify y
dimulka [17.4K]
5 meters and 6 meters? Where the heck did you get 5 and 6 from is there like some sort of magic going on? Is this Disney!? IS the height 5 m and the base is 6 m or what because I can't help you with Disney's magic stuff. IS THERE LIKE ALL OF A SUDDEN 2 triangles?
wow.
3 0
2 years ago
Other questions:
  • marcia has one cup of tea each day for 7 days. She puts 2/3 tablespoons of honey in each cupof tea. write an equation that repre
    5·2 answers
  • What is the slope of the line that passes through the points (-3, -3) and
    5·1 answer
  • If the average price of four pairs of shoes is $50, and three of those pairs of shoes are priced at $35, $40 and $55, what is th
    6·1 answer
  • Write an equation in point slope form for the line through the given point with the given slope (4,-6); m=3/5
    11·2 answers
  • What is the value of m in the following equation? (If your answer is an integer, type it like this example: 25. If your answer i
    7·2 answers
  • 1. 1 71<br> What is the solution to the equation 74-3=7+7X?<br> X=-5<br> X=-4<br> X=4<br> X=5
    10·1 answer
  • Ian'sbirthdaypartycosts
    13·1 answer
  • Find the area of a circle with a circumference of 11 pi feet
    11·1 answer
  • Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
    7·1 answer
  • *BRAINLIEST* (EASY QA: Warm UP) Find a positive solution to each equation: x2 = 1/4
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!