Step-by-step explanation:
The scientific notation:

<em>1 ≤ a < 10</em> and <em>k -</em><em> any integer number</em>
<em />

97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Answer:
1) 4x^2, 3x, -11y, 17 (4 terms)
2) 4, 3, -11, 17 (4 coefficients)
3) none
Step-by-step explanation:
Given:
<span> x=12, y=8, z=3
4x-yz = 4(12) - (8)(3)
</span>4x-yz = 48 - 24
4x-yz = 24
Answer:
2/4
Step-by-step explanation:
Change the 2 1/2 to 2 2/4
now subtract 1/4 from 2 2/4 leaving 2 1/4
Now subtract 1 3/4 from 2 1/4 in which you get 2/4
which is the answer :)