1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Margarita [4]
3 years ago
13

Oh my company is advertising a microwave or oven on sale for 75% off the original price of $233.99 what is the sale price for th

e microwave oven round your answer to the nearest cent if necessary

Mathematics
1 answer:
puteri [66]3 years ago
7 0
It is on sale for $58.50
You might be interested in
Help me find the answer
RUDIKE [14]

X= 14

2(X+4) = 2x+8
3x-6 = 2x+8
-6=2x-3x+8
-14 = -1x
X=14
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's 4.3 rounded to the nearest tenth
kolezko [41]
The answer would be 4.0
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Verrazano-Narrows Bridge in New York City is 4.26 thousand feet long and is the seventh longest suspension bridge in the wor
vampirchik [111]
There are 12.78 yards . so the answer could be 13 yards. 
procedure : 1st you multiply the number 4.26 times the other number which is 3. 
2nd you calculate the answer. then u round the answer to the highest number since 78 is above 5 .  
7 0
3 years ago
Looking for Area of regular figures ? How to Steps would be appreciated :)
8090 [49]

Looking for the area of a regular figure would be taking the longest side and the shortest side and multiply

7 0
3 years ago
7x ( 3 x 4) = ( 7 x 3) x4
WARRIOR [948]
Commutative, because no matter how you group the equation you will still get to same answer
4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP!! DUE SOON
    6·1 answer
  • For the table below, determine the function rule, and find each of the missing y-values.
    8·1 answer
  • At a store, apples cost $0.80 $0.80 each and oranges cost $0.95 $0.95 each. Harry buys some apples and oranges and spends $9.55
    8·1 answer
  • A dice is rolled 2 times. What is the probability of showing a 5 on every roll Round to 4 decimal places
    7·1 answer
  • Ruby want to teach a hip-hop dance workshop. the cost of renting a dance studios 109.50 plus $15 per person attending the worksh
    11·1 answer
  • I need help i have limited time to finish and it's a big test!
    12·1 answer
  • Please help me this is 50% of my grade
    10·1 answer
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • Aiden bought 15 chicken wings for $10. What was the cost of the wings in wings per dollar?
    9·2 answers
  • If f(x) = x2 - 4x and f(-3), then the result is:<br> o -3.<br> O 21.<br> 0 -21.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!