Answer:

Step-by-step explanation:

It takes 3 minutes to fill 60L, so it takes 1 hour to fill 1200L.
Answer:
17e+18
Step-by-step explanation:
9e+4=-5e+14+13e
4e+4+14+13e
17e+4+14
17e+18
Convergence is what i would say personally
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt