1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Drupady [299]
2 years ago
9

Can someone help me and explain me how to do it plssss

Mathematics
1 answer:
Kryger [21]2 years ago
7 0

Answer:

ibig sabihin nya ay ilang student ang nasa summer

You might be interested in
What is the sum????????
GenaCL600 [577]

sum is the process of adding two numbers.

6 0
2 years ago
4^x+7 = 8^2x-3 Solve each equation showing work please
bazaltina [42]

Hi sorry for the messy writing ignore everything else written in pencil

6 0
3 years ago
A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate?
IrinaVladis [17]
The unit rate is approximately 18 i think. Hope it helps :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A car is traveling at a rate of 50 miles per hour, while a motorcycle is traveling at 70 miles per hour. The car takes 4 hours l
solmaris [256]

Answer:

C,DB

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the following inequality: 30 ≥ -30 – 6x *
Aleonysh [2.5K]

Answer: The answer is x ≥ -10

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the probability of only 2 answers being false, in a 4-question T/F quiz?
    9·1 answer
  • Complete the statements about circle J. Arc M P is a and measures degrees. Arc M L N is a and measures degrees.
    15·2 answers
  • Josh has a drawer full of unmatched socks. There are 3 purple socks, 2 blue socks, 6 black socks, 4 brown socks, 5 yellow socks.
    13·1 answer
  • The arcs in the diagram are labeled with their measures in degrees. What is the measure of arc uv?
    14·1 answer
  • How many legs were there in the presents over the twelve days in the twelve days of Christmas???
    15·1 answer
  • analyze this situation and determine how much cookie dough is "wasted" when 3-inch cookies are cut. then have each team member c
    6·1 answer
  • A cheetah runs at the speed of 2km per minute. How far can it run in 5 minutes? PLEASE I NEED IT RN
    13·2 answers
  • How much will you spend on an investment if you want to receive $7,000 at an annual rate of 6% compounded weekly in 4 years?
    8·1 answer
  • That’s what i’ve done so far
    11·1 answer
  • Whose procedure is correct? keisha’s procedure is correct. david’s procedure is correct. both procedures are correct. neither pr
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!