log9+logw is <span>equivalent to log9w.
</span>log9w=log9+logw
Answer:
(-x)(x^2 + 4x + 5)
Step-by-step explanation:
You have to factor out the -x from the rest of the expression.
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer: C. Mode
Step-by-step explanation:
Qualitative data applies to observable data such as reoccurring patterns (mode)
Quantitative data applies to numbers and numerical calculations (Mean, Median)