1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lana71 [14]
3 years ago
5

Can somebody help me out please !

Mathematics
1 answer:
ivann1987 [24]3 years ago
5 0

Answer:

d i think maybe i dont know if im rong ask some one else

You might be interested in
Jeff is responsible for buying supplies of food and medication for the dogs and cats at a local shelter. The food and medication
Maru [420]
164x + 24(2x) < = 4240
164x + 48x < = 4240
212x < = 4240
x < = 4240/212
x < = 20

for a dog.....2x = 2 * 20 = 40.....so it costs 40 per dog and 20 per cat
5 0
3 years ago
Can yall help me plz<br>-​
Lera25 [3.4K]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Because the numbers are less than 45 and more than 40

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Roberto wants to display his 18 sports card in an album. Some pages hold 2 cards and others hold 3 cards. How many different way
stepladder [879]
Roberto can display by 2 different ways
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
To round 56.487 to the nearest tenth, you find the digit in the what place?
sveta [45]

Answer:

56.5

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Im so confused all i know is that it isn't C
hodyreva [135]
Well I’m not 100 percent sure but I believe it’s b
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A bag contains 3 red marbles and 4 blue marbles.A marble is taken out from the bag and replaced. Another marble is taken from th
    15·2 answers
  • Calculate periodically compounded interest
    5·1 answer
  • Three and two thirds times a number equals two ninths
    9·2 answers
  • What is the asymptote for the function g(x) = 400(.75)^x
    10·1 answer
  • Find an equation of a line that is parallel to y = 5x + 9 and passes through<br> the point (3, 11).
    14·1 answer
  • A 6-pack of felt-tip pens costs $2.16. What is the unit price?<br>​
    13·2 answers
  • What is the slope of a line that passes through the points (1 , 5) and (-1 , 3)?
    8·1 answer
  • Error Analysis A classmate says that the system consisting of x=0, y=0, and z=0 has no solution. Explain the student's error.​
    8·1 answer
  • If two men walk in opposite directions for 8 meters then turn left and walk six meters how far apart are they
    10·1 answer
  • Please answer this math problem sceenshot below
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!