1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
USPshnik [31]
3 years ago
10

Q10. Paul has 8 cards. There is a number on each card.

Mathematics
1 answer:
MaRussiya [10]3 years ago
6 0

Answer:

5/7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
WILL GIVE BRIANLESST
horsena [70]

Answer:

I would say number 2

Step-by-step explanation:

hope this helped

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
2 tons of mulch cost $11,800.00. What is the price per pound?
Travka [436]

Answer:

$2.95/lb

Step-by-step explanation:

2 tons to lbs= 4000lbs

11,800/4000=2.95

3 0
3 years ago
What is the degree of x^6+4x-3​
mina [271]

Answer:

1.2599

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Nora has an orange rope and a green rope. The orange rope is 9 meters shorter than the green rope. The green rope is 12 meters l
pochemuha

Answer:

15 m

Step-by-step explanation:

12-9=3 meters of orange rope

so 3 m of orange + 12 m of green

15m in total

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please answer correctly. Do not put a d u m b answer.
Evgen [1.6K]

Answer:

Pushdowns - Triceps

Bench Press - Pectorals

Machine Back Press - Shoulders

Leg raises - Abdonimals

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help me answer this. Please!!!!!
    13·1 answer
  • When adding square root 25 and -9 which type of number is the sum?
    11·1 answer
  • What is the slope of a line that is perpendicular to the line whose equation is 7x−3y=10?
    15·1 answer
  • What is the value of x?<br><br> Enter your answer, as a decimal, in the box.<br><br> cm
    9·1 answer
  • 3. There are 50,000 people at a stadium watching a soccer match, and 40,000 of them are
    10·1 answer
  • The numerator of the simplified sum is
    10·1 answer
  • I don’t understand!!!
    5·1 answer
  • Can anyone answer me bc this is confusing
    11·2 answers
  • The cost of 5 books and 4 pens is 115. if the cost of 1 book is RS 15 ,find the cost of 7 pens​
    15·1 answer
  • HELP ASAP AND GET 20 POINTS!!!
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!