1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sidana [21]
2 years ago
8

Pls help with these questions, will give BRAINLIEST (if you know the answer)

Mathematics
1 answer:
Anika [276]2 years ago
8 0

I don't know but these can be really difficult

good luck

You might be interested in
Aflați volumul paralelipipedului dreptunghic cu dimensiunile 3 cm , 10 cm și 8 cm.
vlabodo [156]
Speak in English please. I would be more pleased to help if you write in English.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Thomas and his sister Lauren are competing in a running race. When Thomas is 0.7 miles from the finish line, he notices that his
ratelena [41]

Answer:

ummmmm 0.825

Step-by-step explanation:

im pretty sure thats correct i havent done math like that in a while let me know if its right :)

4 0
2 years ago
6 times 1,356 using expanded form
grin007 [14]
8,000+100+30+6 
 first you do 6*1356 which is 8136 then just write the numbers as the place value
7 0
3 years ago
Número racional no entero
Varvara68 [4.7K]

An estar escrito en la forma n / 1. Por ejemplo, 5 = 5/1 y, por tanto, 5 es un número racional. Sin embargo, números como 1/2, 45454737/2424242 y -3/7 también son racionales, ya que son fracciones cuyo numerador y denominador son números enteros.

Espero que esto te ayude

6 0
2 years ago
A grocery store sells a bag of 5 avocados for $4. What is the unit cost of each avocado?
weeeeeb [17]
5x4 = 20
So the avocados would be $20
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the percentage of 199.50 out of 286?
    11·1 answer
  • Principal = ? rate = 3.25 time = 2 years interest = 63.05<br> how is this done?
    7·1 answer
  • elle wanted to order candy online. Company a is offering two and a half lbs. of chocolate for $32.50 while company b is offering
    12·1 answer
  • Whats the sum of 3 fifeens and 4 twos
    9·1 answer
  • In a class of 120 students, everybody would take two hamburgers if the price were zero, and no one would buy hamburgers if the p
    12·1 answer
  • Please only answer this with actual answers and ill give the award
    5·1 answer
  • Kaley and tom both work at publix
    14·2 answers
  • Graph the image of triangle PQR after a reflection across the line y = 2​
    9·1 answer
  • Ayooo guys SOMEONE TELL ME WHAT IS THE AWNSER ?
    7·1 answer
  • Find the HCF of: 32a5b4,24a6b6,484b5
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!