Yes the quotient of 9 is rational
Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer:
392
Step-by-step explanation:
m = 8 and n = 14
Substituting the values of m and n in the question, we get :
7m + 3mn
=( 7 x 8) +(3 x 8 x 14)
= 56 + 336
= 392
400 reduced by 4 times my age is 116...
400 - 4x = 116
-4x = 116 - 400
-4x = - 284
x = -284/-4
x = 71 <===
Answer:
hi there the answer is 72
Step-by-step explanation:
sorry but my work is on a piece of paper in front of me