Answer:
1st= 2 1/2
2nd= ???
3rd= 1/3
4th= 1/7
5th= 5/144
Step-by-step explanation:
The answer is 126 because you multiply 6 times 4 which equals 24 and subtract that from 150 so 150-24 = 126
The orange one , 5/12
hope this helps! please mark brainliest :)
Answer:
The 16 ounces at 1.76.
Step-by-step explanation:
Divide total cost by the quantity to get cost per unit.
Ounces Cost Cost/Ounce
60 5.40 0.09
28 2.24 0.08
16 1.76 0.11
Answer:
y = 5/2x - 15/2, y = -1/2x +3
Step-by-step explanation:
Slope intercept formula (y=mx+b)