1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leni [432]
2 years ago
13

6. Find the missing OUTPUT value.

Mathematics
1 answer:
matrenka [14]2 years ago
6 0

Answer:

Which table represents a nonlinear function?

X 1

2 3 4

5

6

A

y 3 6 9 12 15 18

X 2 4 6

00

10 12

B

y 4 7 10 13 16 19

X -2 -1 0 1

2 3

C

у

4 2 1 1.5 0.5

You might be interested in
simon is doing a card trick using a standard 52-card deck with four suits: hearts, diamonds, spades, and clubs. He shows his fri
Ganezh [65]
Probability that the first card is not a club is 1 minus probability that it is a club. i.e. 1 - 1/4 = 3/4
Probability that the second card is a diamond = 1/4
Probability that the first card is not a club AND the second card is a diamond is 3/4 x 1/4 = 3/16
6 0
2 years ago
PLEASE HELP ME !! PLEASE !!
Yakvenalex [24]
I think that it is a ok
6 0
3 years ago
Explain:<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> 10 to the 3rd power
irina [24]
10x10x10 which is 1000 have a great day
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's number 19?? And how did u set it up?
Novay_Z [31]
12x=x^2-64
you have to do quadratic formula
6 0
2 years ago
Multiply: (5.8 x 10^-6) x (2 x 10^4).
Nitella [24]

Answer:

1.16*10^{-1}

Step-by-step explanation:

(5.8*10^{-6}) *(2*10^{4})\\=11.6*10^{-2}\\=1.16*10^{-1}

6 0
2 years ago
Other questions:
  • If you go to school for 4 hours a day. Every week for a month. What's the total amount of hours you attend school each month ?
    6·2 answers
  • It is 8/10 mile from liz's house to the market. Liz walked 6/10 mile, stopped for a break, and walked the rest of the way to the
    12·2 answers
  • How do you calulate unit rate of 510 miles per 6 hours
    15·1 answer
  • An item is regularly priced at $85. it is on sale for 60% off the regular price. How much ( in dollars) is discounted from the r
    12·1 answer
  • Which property is illustrated by the equation 2+8=8+2?
    11·2 answers
  • My sister needs help w this but i don’t understand lol
    12·2 answers
  • A store sells two different packages of soda as described below. (Standard 6.EE.9) Package A: 18 soda Package B: 10 soda Write a
    14·1 answer
  • I dont really understand this. ranking brainliest !
    14·1 answer
  • A factory is able to manufacture parts for a ceiling fan base on the data shown in the graph below how many parts can the factor
    7·1 answer
  • Answer this for me please!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!