1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tester [92]
2 years ago
5

HELP ME ASAP I NEED HELP PLEASE

Mathematics
1 answer:
Triss [41]2 years ago
7 0

the answer you look for is EF

You might be interested in
What is the median of the data
Airida [17]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Line up the numbers from smallest to largest:

2, 4, 4, 5, 5, 5, 6, 6, 6, 6, 7, 9, 10

Take away one number from each side until you get to the middle.

Since there is an odd number of numbers there is only one number left and that number is 6. Stay safe and have a wonderful day! Peace! ✌

7 0
3 years ago
Find the fair share. ⅜, ⅙, ⅙, ⅛, ½, ¼, ½, ⅔, ¼, ¾, ⅜, ¼, ⅜, ¼
Vlada [557]
2/3rds is the answer. Good luck
5 0
2 years ago
Amir evaluated 5x - (x + 3)2 for x = 2, as shown. Describe Amir's mistake and find the correct answer. 5(2) - (2 + 3)2 = 10 + (-
Korvikt [17]

5 \times 2 - (2 + 3) \times 2 = 10 - 5 \times 2 = 10 - 10 = 0
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A football team has $3,744 to spend on hats for their fans. Each hat costs $8. How many hats can the team buy?
miskamm [114]

Answer:

468

Step-by-step explanation:

3,744/8=468

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the sum of the complex numbers 2 + 4i,and 3 − 7i, where i=-1
Elodia [21]

Answer:

5 - 3i.

Step-by-step explanation:

2 + 4i + 3 - 7i       Bring like terms together:

= 2 + 3 + 4i - 71

= 5 - 3i.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the surface area
    6·1 answer
  • What is the unit rate of 6 2/5 revolutions in 2 2/3 seconds
    10·2 answers
  • A 12 pack of Dove Hand soap cost $8.84 what is the unit rate.
    11·1 answer
  • Julie is selling candy bars to raise money for new band uniforms. Candy bar X sells for $2 and candy bar Y sells for $3. Julie n
    15·1 answer
  • Simplify the expression.<br><br>(n^7)^2<br><br>a. n^9<br><br>b. n^49<br><br>c.n^14<br><br>d.2n^14
    6·2 answers
  • Which is faster, 20 miles in 1/2 hour or 30 miles in 3/4 hour?
    8·2 answers
  • If the 30/8 give me 3 6/8 explain to me how did I get 3 6/8 please
    13·1 answer
  • Solve the system of equations by substitution. Show all work neatly on your work page. Checking your answer is wise. :) Plz need
    8·1 answer
  • I REALLY NEED HELP!!! THIS IS DUE AT 12!!!
    12·1 answer
  • What is the median of the following data set:<br> 17, 25, 19, 18, 24, and 32
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!