1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kicyunya [14]
2 years ago
12

A package of 4 pairs of insulated costs ​$21.96. What is the unit price of the pairs of ​?

Mathematics
1 answer:
irina [24]2 years ago
3 0

Answer:

$5.49

Step-by-step explanation:

21.96 / 4

You will get you unit price after you do that

You might be interested in
Can someone help me out? ​
Mice21 [21]

Answer:

its 5,380

Step-by-step explanation:

just trust me

8 0
2 years ago
Whats the slope of y - 7 = 3(x-1)
Ksenya-84 [330]

Answer:

slope is 3. m=3

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
2−2n=3n+17 <br> what IS THE answer help
Stolb23 [73]
First, let's identify the like terms. 
2 and 17
2n and 3n

Next, you would need to combine them. Ex: Add 2n to both sides, and subtract 17 from both sides. 
2 - 2n = 3n + 17
2 = 5n + 17
-15 = 5n

Now, all you would need to do is isolate the n. To do this, you would divide both sides by 5. 
-15 = 5n
-3 = n

n = -3

The solution would be -3. 

I hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help plzzzzzzz :)))))
Volgvan
The difference between the  exponents = - 4  (  x - 6 - (x - 2)  = -4)

A shift of 4 units to the right  (Choice    )
7 0
3 years ago
Which one is the answer???
-Dominant- [34]
D is correct because y on I doesn't equal y on II.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation of te circle with the center (0,0) and radius square root of 15
    10·1 answer
  • If you have 27 questions and score 70% how many questions did u miss?
    9·2 answers
  • In what ways is it useful to develop an algorithm for adding and subtracting rational numbers?
    13·2 answers
  • How much interest will i pay for a $334,500 for 30% with an interest rate of 3.9%
    8·1 answer
  • Solve for p. 3+ [1 +p] = 12 A) p =8 or p = -8, B) p = 14 or p = -16, C) p = 8 or p = -10, D) p = 10 or p = - 10.​
    9·1 answer
  • Need Help ASAP!!!!!!
    13·1 answer
  • 2 math questions. :)
    12·2 answers
  • What is the equation of the line that passes through (4, -1) and (-2, 3)?
    5·1 answer
  • What is the radius and diameter of the following circle?
    11·2 answers
  • Which equation demonstrates the additive identity property?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!