1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Phantasy [73]
2 years ago
12

Which of the following has a product of -4?

Mathematics
2 answers:
trapecia [35]2 years ago
8 0

Hey! Your answer would be A. (1/5)(-20)

cestrela7 [59]2 years ago
5 0
The answer to the question would be A.
You might be interested in
6 Narong’s family bought 3 shirts, 2 pairs of jeans,
Bas_tet [7]
The answer is $204.Hope this helps.
5 0
3 years ago
Estimate the unit rate to the nearest hundredth.<br><br> The unit rate is about $_per fluid ounce.
statuscvo [17]

Answer:

The unit rate is about $12per fluid ounce

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are the explicit equation and domain for an arithmetic sequence with a first term of 5 and a second term of 2?
xenn [34]
For the answer to the question above asking the explicit equation and domain for an arithmetic sequence with the first term of 5 and the second term of 2? I think the answer for this is <span>5-2(n-1); all integers where n≥0. I hope this helps.</span>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is equivalent to 6(8x+1)
devlian [24]
12(16x+2) that's the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Make a down payment of $1500 and finance the rest of $20000 at 1.9% interest rate, making equal monthly payments for 5 years.
pshichka [43]
We know that we have to m<span>ake a down payment of $1500 and finance the rest of $20000 at a 1.9% interest rate, making equal monthly payments for 5 years. Our first step to solve this problem would be to convert 5 years into months. 

1 year = 12 months 

12 * 5 = 60 months 

Therefore, in 5 years there are 60 months. 

Now lets solve this problem step by step. 

Subtract the down payment from $20,000

</span>$20000-$1500=$18500

Multiply the remaining number by the interest rate. 

$18500 *1.9 = $35150 

Divide 35150 by number of months in 5 years (60)

$35150 / 60 = $585 

<span>Therefore, you have to pay $585 per month. </span>
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which rules of exponents will be used to evaluate this expression? Check all that apply. StartFraction left-brace (negative 8) S
    12·1 answer
  • NEED HELP ASAP!! Solve for m
    9·1 answer
  • Find x so that m || n.
    8·1 answer
  • Whether or not the expression shows wxponetial growth or decay
    12·1 answer
  • The net worthw(t) of a company is growing at a rate of′(t) = 2000−121t2dollarsper year, wheretis in years since 1990.(a) If the
    15·1 answer
  • Whit is the product of 9 and 740???
    14·2 answers
  • GUYS PLEASE HELP ME PLEASE HELP PLEASE PLEASE!!!
    13·2 answers
  • What is the distance from the origin to point A graphed on the complex plane below?
    12·1 answer
  • PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
    5·2 answers
  • 1/3 of students at a school are boys. If there are 600 students, how many of them are girls?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!