1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
telo118 [61]
3 years ago
10

Pls help ik mark brainliest

Mathematics
1 answer:
PolarNik [594]3 years ago
7 0
4^4square root 2 is the answer

You might be interested in
,a,Please help me with this question
Maru [420]

ik i’m late but, 5/4 fabric or 1 1/4 fabric. :)

4 0
2 years ago
This inequality has a symbol:
wlad13 [49]

Answer:

Because you can't divide by zero.

Step-by-step explanation:

If x = -2, it makes the denominator 0. This will result in the equation being undefined because you can't have zero in the denominator.

6 0
2 years ago
The football game at davison high school started at 7:05 p.m . the game ended at 9:43 p.m. .how long did the game last
Ivanshal [37]
2 hours and 38 minutes. 
Hope this Helps! :)
7 0
3 years ago
Javier is biking at 15 miles per hour. There are 5280 feet in a mile. How many feet does he travel in one minute? plz help
AnnyKZ [126]
The answer is 1320 because 60 MPH = 1 mile per minute, so 15/60 (1/4) = 5280 divided by four
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help on this one if you can. Thanks
vovangra [49]
Take the area and divide that by the length
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Dan is cutting 4.75 foot length of twine from a 240 foot spoil of twine. He needs to cut 42 lengths and says that 40.5 feet of t
    5·1 answer
  • A woman bought some large frames for $10 each and some small frames for five dollars each add a closeout sale if she bought 17 f
    7·1 answer
  • Select the sets of data where it would be better to use a histogram than a
    9·1 answer
  • Yearly tuition, housing, and fees for a local college are $9500, $1500, and $1870 respectively. You have saved $6100 and have a
    8·2 answers
  • Please help me: w+7/8=3/4 Show you're work
    15·1 answer
  • Use the table to work out the values of a, b, c, and d.
    7·2 answers
  • The original price of a DVD is $25. The price is marked down 17% each month.
    15·1 answer
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • Which is a true statement about missed payments on a credit report?
    7·1 answer
  • Please help!!! All these need to be simplified
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!