1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
o-na [289]
2 years ago
8

What property is x-7=11

Mathematics
2 answers:
SOVA2 [1]2 years ago
5 0

Answer:

Cummative

Step-by-step explanation:

jekas [21]2 years ago
4 0

Answer:

Communitive Property

Step-by-step explanation:

You might be interested in
In 10 words or less, explain what it means for two segments to be parallel.
ArbitrLikvidat [17]

Answer:

Two or more lines are parallel when they lie in the same plane and never intersect.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Your friend comes from a large family. This list shows the ages of all of the children in her family. What is the median age of
Vilka [71]
The median would be 12!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Matrices C and D are shown below.
yKpoI14uk [10]

Answer:

it's b

Step-by-step explanation:

hope this helps! :D

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write 5.1• 10 to the power of 4
VashaNatasha [74]

Answer:

6765201

Step-by-step explanation:

(5.1*10)^4

51^4

6765201 (USED CALCULATOR)

5 0
3 years ago
a food company can produce 732,291,285crackers per hour. A second food company can produce 732,341,285 crackers per hour.Which c
Alika [10]

Answer:

the second company

Step-by-step explanation:

the second company produces 50,000 more crackers an hour than the first company

5 0
2 years ago
Other questions:
  • 5x+3+2y+x in expression
    15·1 answer
  • PLEASE HELPPPPP FASSSTT
    15·1 answer
  • 8. Oscar charges $25 for the first hour of tutoring and $15 for each additional hour or fraction of an hour. The rates that Lato
    7·1 answer
  • Let f(x) = 8x - 7.<br> What is (4)? <br>A.39<br>B.25<br>C.32<br>D.36​
    6·1 answer
  • Hey guys please help if I did this question correct if not can you answer it for me I would give you a Brainliest answer if you
    14·1 answer
  • (x + 3x3 + 8x2) - (8x – 7x3 + 7x2)
    7·2 answers
  • What theorem can be used to prove the triangles are congruent
    9·1 answer
  • Soledad buys 5 ounces of frozen yogurt for $2.25. What is the unit price of the frozen yogurt in dollars per ounce?
    6·1 answer
  • Find the total cost with tip.
    9·2 answers
  • Which picture shows the inverse, f −1, of the function shown?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!