1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
2 years ago
12

Haley earns $55 for every house that she cleans but it costs her $6 in cleaning products per house.What are Haley’s earnings tot

al earnings if she cleans h houses? Mark all expressions that can be used to find the amount of Haley’s earnings.
Mathematics
2 answers:
Marysya12 [62]2 years ago
6 0

55n - 6n

49n

jsjkakakxncn

AlexFokin [52]2 years ago
5 0

Answer:

$55 + $6h

Step-by-step explanation:

Six dollars per house = 6h

I hope this helps!

You might be interested in
Gimme the radius circumference and area<br> plsss i beg
Gala2k [10]

Answer:

radius = 5.75 units

circumference = 36.11 units

Area = 103.81625 square units

Step-by-step explanation:

Radius = 11.5 / 2 = 5.75

Circumference = 11.5 x 3.14 = 36.11

Area = 5.75 x 5.75 x 3.14 =

33.0625 x 3.14 =

103.81625 units square

This is all if pi = 3.14

Hope that helps!

4 0
2 years ago
What is the area of the rectangle 3cm 3cm
Jlenok [28]

Answer:

18 square centimeters

Step-by-step explanation:

To find the area of a rectangle follow the formula, A=lw. Where A is the area, l is the length, and w is the width. So to find the area plug the dimensions into the formula. This would be A=6 x 3, which equals 18. Therefore the answer is 18 centimeters squared.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maxonik [38]

Answer:

Concept: Area

  • Area= (3.14)r^2
  • Hence 3.14 * 7^2
  • 3.14* 49 =153.86
  • Divide by 4 for the qualifications
  • 153.86/4= 38.47
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Need help with this asap plz❤️
BigorU [14]

What question are you needed answers to?

6 0
3 years ago
A pair of shoes costs $29.99 and the state sales tax is 5%. Use the formula C = p + rp to find the total cost of the shoes, wher
Lemur [1.5K]
29.99 + .05 × 29.99 = 31.49
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A weather station in a major city in the Northwest kept data about the weather conditions over the past year. The probabilities
    13·2 answers
  • Please help. Answer 4 and 5, please
    7·1 answer
  • Divide -2x^3-5x^2+4x+2 by x+2
    13·1 answer
  • Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rat
    14·1 answer
  • Write the equations after translating the graph of y = |x|:<br> one unit up,
    7·1 answer
  • Help me me please https://brainly.com/question/22734415
    6·1 answer
  • Pleaseeeee help meee
    12·2 answers
  • What is the area of sector below
    13·1 answer
  • 25. Save the simultaneous equations 2x-y=4;x+y=5​
    7·1 answer
  • What are the vertical and horizontal asymptotes for the function f (x) = startfraction 3 x squared over x squared minus 4 endfra
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!