The answer that you’re looking for is B & D
Answer:
3$
Step-by-step explanation:
Your right it is easy 1.50 per pound 1 pound is 16 ounces so to make 32 ounces times it by 2 16 times 2 is 32 you will also times 1.50$ times 2
Answer:
the volume is about 1884
Step-by-step explanation:
v of cone= 1/3(pi)r^2h
diameter to radius is 30=5.477225575051661
so 1/3(3.14)5.477225575051661^2(60)
=1/3(3.14)30(60)
=1/3(5652)
=1884
hope this helps
Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour
Answer:
ask google they know or go to tiger.com algebra they can help you answer it gives you the answer and how they got it
Step-by-step explanation: