1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleks04 [339]
2 years ago
9

sqrt{3}" align="absmiddle" class="latex-formula">
Mathematics
2 answers:
baherus [9]2 years ago
8 0

Answer:

5\sqrt{3} Is the correct answer

Step-by-step explanation:

Decimal form: 8.70131098864

in pic

(Credit: Symbolab)

(Hope thishelps can I please have brainlist (crown)

</p>
Firlakuza [10]2 years ago
5 0

Answer:

it's 5\sqrt{3}[/tex]

Step-by-step explanation:

hope it helps you

You might be interested in
Tyler made a scale drawing of a 24 ft long boat. In his drawing, the boat was 6 inches. The scale that Tyler used for his drawin
defon

Answer:

In Tyler scale, 1 inch equals 4 ft.

Step-by-step explanation:

Giving the following information:

Tyler made a scale drawing of a 24 ft longboat. In his drawing, the boat was 6 inches.

<u>We know that 1 ft is 12 inches. Therefore, 24 ft:</u>

24*12= 288 inches

<u>Now, we have to determine the scale that Tyler used.</u>

<u></u>

1 Tyler inch= 288/6= 48 inches

In ft:

1 Tyler inch= 48/12= 4 ft

In Tyler scale, 1 inch equals 4 ft.

3 0
3 years ago
Suppose Bill rides his car at 30 mph. If he travels at this speed, what dista
nikdorinn [45]

Answer:

60miles

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
........................................................................................................
Taya2010 [7]
The answer is x = -37/2.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What's the answer for<br> −4y−4+(−3)
galben [10]

Answer:

4y--7 i think

Step-by-step explanation:

8 0
1 year ago
It is 7 times as much to go to an amusement park as it is to go to the movies if it is $9 to go to the movies how much is it to
julsineya [31]
It will be 63 dollars to go to a amusement park
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • Armando leaves a 20% tip on a dinner bill of 12.50. how much tip does he leave?
    11·1 answer
  • What is 14/74 in simplest form
    11·1 answer
  • What planet is 1,800,000,000 miles
    12·1 answer
  • Can someone help me with this is the hardest one by far
    6·1 answer
  • O please help meeeeeee​
    7·2 answers
  • (WILL GIVE BRAINLY) My family of six eats 24 meatballs and four pounds of pasta on spaghetti night. How many meatballs and how m
    12·2 answers
  • Solve for m <br>5m +1 = -10m -19​
    5·2 answers
  • 6 = 2(1+2) =<br> Somebody help me answer this please
    6·2 answers
  • 50 POINTS, I NEED IT QUICK PLSS
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!