Answer:
the 4th one is the answer
Step-by-step explanation:
Answer:
380.1
Step-by-step explanation:
Area = 22/7 × 11 × 11 =380.3
Answer:
$2/ hat
Step-by-step explanation:
Find the unit rate:
$ to hats
8 to 4
Divide by four to get the unit rate; over 1
2 to 1
So, $2 per hat
Hope this helps!
I think the answer is $2.01 per 1ft of redwood and pine
282/2
=141
$141/70ft ÷ 70/70
=$20.1 per 1ft