1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lapo4ka [179]
2 years ago
8

Add -4 + 2\3. Please answer This is apart of my grade

Mathematics
1 answer:
Sholpan [36]2 years ago
8 0

Answer:

3/3

Step-by-step explanation:

-4 + 2/3 eqeuls that because well actaully there is no right answer just that's as close as u can get too a right answer

You might be interested in
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cleft%28%5Csqrt%7B2%7D%2B1%5Cright%29%5Cleft%285%2B%5Csqrt%7B2%7D%5Cright%29" id="TexFormula
dsp73
<h3>Solution:</h3>

( \sqrt{2}  + 1)(5 +  \sqrt{2}) \\  =  \sqrt{2}  (5 +  \sqrt{2} ) + 1(5 +  \sqrt{2} ) \\  = 5 \sqrt{2}  + 2 + 5 +  \sqrt{2}  \\  = 7 + 6 \sqrt{2}

<h3>Answer:</h3>

7 + 6√2

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Could anyone prove this question correct... pls... I will mark branliest for step by step solution.
Masja [62]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

the answer is 15. hope this helps

8 0
3 years ago
Need help on the 2 questions ASAP and SHOW WORK PLEASE !!!! 50 points ????
zaharov [31]

Answer:

-4 - 8-=-4

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
If 200 cookies are baked and 50 have gone down to digestion, how much has been eaten and how much hasn't.
Anettt [7]
50 have been eaten and 150 have not been eaten.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Nike store is having a SALE!!! A toddler suit with an original cost of $54 is marked down to $22.95. How much is the discoun
pishuonlain [190]

Answer:

The Discount Percent is 57.50% and the Discount Amount is $31.05

Step-by-step explanation:

To find the discount percent you use the formula D = (L - S) / L x 100. To find the discount amount you take the <u>inital list price</u> and subtract it from the <u>sale price</u>.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • There are n employees on The Game Shop's sales team. Last month, they sold a total of 504 games. One of the sales team members,
    13·1 answer
  • One angle of a triangle has a measure of 66. The measure of the third angle is 57 more than 1/2 the measure of the second angle.
    9·1 answer
  • What invention is Gerry Thomas known for?
    5·2 answers
  • A bag contains ten balls labeled 1 through 10. One ball will be randomly picked.
    12·2 answers
  • Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
    6·2 answers
  • I need to know the answer
    7·2 answers
  • What's <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%7B36%7D%20" id="TexFormula1" title=" \sqrt{36} " alt=" \sqrt{36} " align
    6·2 answers
  • 1
    11·1 answer
  • Describe at least two differences between constructing parallel lines and constructing perpendicular lines.
    5·1 answer
  • Consider the following graph.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!