Answer: Time taken by Ximena to paint the fence alone = 24 hours
Time taken by Candice to paint the fence alone = 12 hours
Step-by-step explanation:
Let x= Time taken by Ximena to paint the fence alone .
Time taken by Candice to paint the fence alone = x-12
As per given , we have

if x= 4
Time taken by Ximena = 4 hours
Time taken by Candice = 4-12 hours =-8 hours which is not possible. (time cannot be negative)
Therefore, x= 24
Such that
Time taken by Ximena to paint the fence alone = 24 hours
Time taken by Candice to paint the fence alone = 24-12=12 hours
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1
Find any two points on the line.
<span>x=0⇒y=4<span>(0)</span>+7=7⇒</span> Point 1: <span>(0,7)</span>
<span>x=−1⇒y=4<span>(−1)</span>+7=3⇒</span> Point 2: <span>(−1,3)</span>
Step 2: Plot the two points from Step 1
Step 3: Draw a straight line through both points
Answer:
The answer is y= -1/3x-5
Step-by-step explanation:
(9, -8) and (-6, -3)
m= y²-y¹/x²-x1
m= (-3)-(-8)/(-6)-9
m= 5/-15
m=-1/3
y=mx+b
y=-1/3x+b
-3=-1/3(-6)+b
-3=2+b
-2 -2
-5=b
The answer is y=-1/3x-5
The answer would be B because I did this equation on a sheet of paper and I did the parentheses first which led me to my final answer B.