The answer is 13 to your question
$3.99/24oz= $0.16/oz (smaller size)
$6.99/64oz= $0.10/oz (larger size)
The larger size has the lower unit costs.
There are 14 fruit to start with and 2 bananas
2/14
then there are 13 fruit and 2 pears
2/13
So the probability of the two events in a row without replacement is:
(2/14)(2/13)=4/182
2/91 ( about 2.2%)
Tangent ratio is the ratio of opposite side to adjacent side of a right triangle. Same as the sine and cosine ratios, tangent ratios can be used to calculate the angles and sides of right angle triangles.