1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RideAnS [48]
3 years ago
14

Pls help me I don’t get this thank you!

Mathematics
2 answers:
aleksklad [387]3 years ago
7 0

Answer:

below

Step-by-step explanation:

points are at:

(5,4)

(20,10)

(30,14)

(35,16)

Slope: 2/5

y-intercept: 2

equation: y=2/5x+2

Alik [6]3 years ago
3 0

Answer:

you need to graph the pointe first

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help this is the easiest question ever.
Elodia [21]
The answer to this question is 22
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is x if y Is 5 <br> x^2 (2y +5)=240
UkoKoshka [18]
X^2(2y+5)=240
x^2(2(5)+5)=240
x^2+(10+5)=240
x^2+15=240
minus 15 both sides
x^2=225
sqrt both sides
x=15
6 0
3 years ago
I can't do this one
Nikitich [7]
The answer is F.) 0= x^2 - 15x + 54
4 0
4 years ago
What is (x2 + 7x + 6) divided by (x + 1)? A) x - 6 B) x - 7 C) x + 6 D) x + 7
Nana76 [90]

<em>So</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>ans</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>C</em><em>.</em><em> </em>

<em>hope</em><em> </em><em>this</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>u</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A computer is normally $800 but is discounted to $525. What percent of the original price does Mark pay? Round to a
AnnyKZ [126]

Answer:

B is the answer bruh

Step-by-step explanation:

give me a brainless and follow me

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Evaluate f(x)=-x+3 when x= a-2
    14·1 answer
  • Solve the system of equations.<br> y= 3x +5<br> y= 8x +3
    12·2 answers
  • How to solve y for this problem
    7·1 answer
  • What does this mean? I don’t understand.
    7·1 answer
  • Is this relation a function? Explain. ​
    12·1 answer
  • If 2 pounds of halibut cost $16, what is the unit rate for 1 pound?
    5·2 answers
  • Emily claims that y = 2x^2 —3 is a linear function.
    14·1 answer
  • A grocery store has bananas on sale for 2 pounds for $1.50. What is the cost of 6 pounds of bananas?
    9·2 answers
  • HELP HELP HELP HELP HELPPP
    10·2 answers
  • A track runner ran for 15 minutes, walked for 15 minutes, ran for another 20 minutes, and then stretched in place for 10 minutes
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!