1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andreyandreev [35.5K]
3 years ago
6

What is 675 divided by 12 long division...lol I’m TIRED.help...

Mathematics
1 answer:
irina1246 [14]3 years ago
6 0

Your answer tired person is: 56.25

You might be interested in
If tan of angle theta = 11/60 , what is the value of cot angle theta?
UkoKoshka [18]
The tangent and cotangent functions of the angle are related such that one is the reciprocal of the other. From the given tan theta = 11 / 60. The reciprocal of this number is 60 / 11. This value is also the cotangent of the angle. Thus, the cotangent angle theta is 60 / 11. 
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
To make a sports drink for the football team, Jaylen filled \dfrac9{10}
Scilla [17]

The total gallons of sports drink Jaylen made using 9/10 of a large cooler with water and 6 cups of sports drink concentrate is 3.75 gallons

<h3>Total gallons</h3>

  • Water in the large cooler = 9/10

Space remaining = 1 - 9/10

= 10-9 / 10

= 1/10

1/10 = 6 cups

  • Total gallons of sport drink = x

6 cups / total = 1/10

6 × 10 = total × 1

60 cups = total

Cups to gallons:

16 cups = 1 gallon

Total gallons of sport drink, x = 60 cups / 16

= 3.75 gallons

Complete question:

To make a sports drink for the football team, Jaylen filled 9/10 of a large cooler with water. Then, he filled the remaining space with 6 cups of sports drink concentrate. How many gallons of sports drink did Jaylen make?

Learn more about total gallons:

brainly.com/question/26007201

#SPJ1

3 0
2 years ago
PLEASE ANSWER CORRECTLY
inn [45]

Answer:

$76.32

Step-by-step explanation:

First, add up all the costs for everything:

17 + 30 + 25 = 72

Now, we need to add the sales tax. To do this we multiply 72 by 1.06. This is because the sales tax is 6% (the decimal form of 6% is 0.06), and we add it on to the 100% cost (which is 1 in decimal form).

(72)(1.06) = 76.32

Therefore the total cost of everything Walter bought plus the tax rate is $76.32.

<em>I hope this helps!!</em>

<em>- Kay :)</em>

7 0
2 years ago
Avery has 5 more than twice as many dolls as Caraleigh. Avery has 13 dolls in her collection. write an equation to represent the
tamaranim1 [39]
13=2c+5
-5 -5
8=2c
/2 /2
4=c
____
| |
| c=4 |
|____|
3 0
3 years ago
Determine the volume of the shaded region.
vovangra [49]
The volume of the shaded region is 1650 cubic feet.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Data plan has 32,000 megabytes of storage. She wants a increase the amount of data by 4%. If each photo uses 5magebytes, will sh
    9·1 answer
  • Dylan has a basket of golf balls. He counts 18 white golf balls. The rest of the golf balls are yellow. There are 25 golf balls
    15·1 answer
  • Some triangles can have more than one obtuse angle. True or false?
    5·1 answer
  • How many times does 12 go in to 48
    15·2 answers
  • Airline passengers arrive randomly and independently at the passenger-screening facility at a major international airport. The m
    8·1 answer
  • 4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? 
    5·2 answers
  • Analyze the table representing five experiments with an increasing number of trials. The table shows the frequency of a coin lan
    13·2 answers
  • An object with a mass of 6.0 kg accelerates 4.0 m/s2when an unknown force is applied to it. What is the amount of the force?
    6·1 answer
  • Find the rate of change of y=2x+4
    6·1 answer
  • What is the sum for 2x+10?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!