1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Assoli18 [71]
3 years ago
9

Who does senior AMPED unit 2 linear graphing math?

Mathematics
1 answer:
saw5 [17]3 years ago
5 0

Answer:

\sqrt{75}

You might be interested in
A random sample of 95 vehicles is taken from a large parking lot at an office park. Below is the type of each vehicle, and wheth
kati45 [8]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
A football team lost 9 yards on its first play. On the next two plays they gained 3 yards and then 6 yards.Part A.What expressio
Dmitry_Shevchenko [17]

Answer:

y = x - 9 + 3 +3

Step-by-step explanation:

In this case we can propose an equation where x is the starting point, and y is the ending point. Now, we know all the movements of the team, if we consider the yards won as positive values and the yards lost as negative values, the equation would be as follows:

y = x - 9 + 3 +3

If we solve we have:

y = x, that is to say, where they started.

7 0
3 years ago
I have 2 questions
ivann1987 [24]
When given a literal equation, you will often be asked to solve the equation for a given variable. The goal is to isolate that given variable. The process is the same process that you use to solve linear equations; the only difference is that you will be working with a lot more letters, and you may not be able to simplify as much as you can with linear equations.

2: x = -5/3 ; y = -4/3 (-5/3, -4/3)
8 0
3 years ago
Andy spent $55 in all to purchase 20 two-dollar and five-dollar toys. How many two-
Masja [62]
I’m not sure but if I’m right Jen it will be 1 two dollar toy and 5 five dollar toy
7 0
2 years ago
You panit 1/3 of a wall in 1/4 hour at that rate how long will it take you to paint one wall
kodGreya [7K]

Answer:

3/4 hour or 45 minutes

It will take 0.75 hours or 45 minutes or 2700 seconds to paint one wall according to the rate we're given.

:)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • at an ice cream shop, thirty cups of ice cream costs $105. what is the cost of one cup of ice cream? what is the cost of 18 cups
    15·2 answers
  • 9.1 dividing by 3576
    7·1 answer
  • A line is represented by the equation x + 2y = 4. What is the slope and y-intercept?
    11·1 answer
  • Is this correct? Please help ASAP!
    6·2 answers
  • Khan academy midpoint formula question!! Please help
    10·2 answers
  • What is the degree for five fourths of a right angle
    14·1 answer
  • Diego is playing basketball. While running at 7 km/h toward a basketball hoop, he throws the ball at the net. The ball travels a
    9·2 answers
  • What is −(−56) ? −65 56 65 I don't know.
    11·1 answer
  • Type the correct answer in the box.
    11·1 answer
  • Calculate Mechanical Advantage To lift a crate, a pulley system exerts a force of 2,750 N. Find the mechanical advantage of the
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!