< is going to be your answer
$40/12 = unit rate simplify = 10/3
$10/3 per book
18 * 10/3 = $60 for 18 copies
Answer:
$24.35
Step-by-step explanation:
sale price⇒ total price-discount price
s.p=$24.60-25/100 ∴25%⇒25/100
s.p⇒$2460/100-25/100 ∴24.60⇒2460/100
s.p⇒$24.35
⇒$24.35
Answer:14025
Step-by-step explanation:
Because 25x33x17=14025
Answer:
7
Step-by-step explanation:
bc