Answer:
-14 is one
sorry i don't have anything eles
Answer:
each cup would cost $0.52
Step-by-step explanation:
there are 16 cups in 1 gallon so you multiply that by two. Then you have 32 so you divide 16.64 by 32 and you end up with 0.52. hope this helped :))
Tell me I got this wrong
The scale is a representation of what the drawing is to real life. The drawing will tend to be represented by a fixed figure such as 1 cm. In this case for every cm of drawing it is a representation of 8 millimetres in real life, therefore the drawing is bigger than the object.