1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
S_A_V [24]
3 years ago
9

Please help Due tmr morning

Mathematics
2 answers:
Lapatulllka [165]3 years ago
5 0

Answer:

2 / 6 = 0.3333...

4 / 6 = 0.6666...

5 / 6 = 0.83333...

Step-by-step explanation:

kicyunya [14]3 years ago
3 0

Answer: there you go

Step-by-step explanation:

2/6 = 0.3

4/6 = 0.6

5/6 = 0.83

You might be interested in
The cost price of a box and a pen is Rs 120. The box is sold at 10% profita the pen is sold at 10% loss. If the selling price of
matrenka [14]

Answer:

3.803% Profit

Step-by-step explanation:

First let us calculate total sales, then calculate the total cost, and then divide the two.

Sale: 120*1.1=132 and 52*.9=46.8

Cost: 120 and 52

Profit equation:

\frac{Net sales-COGS}{Net Sales} =Profit

\frac{(132+46.8)-(120+52)}{(132+46.8)}

Simplify:

\frac{6.8}{178.8} =.03803 or 3.803% Profit

5 0
3 years ago
What is the solution set for - 4x + 10 = 5(x + 11)? HELPPPPPPP​
Scorpion4ik [409]

Answer:

-5

Step-by-step explanation:

-4x +10 =5(x +11)

-4x +10 =5x +55

-4x - 5x =55 - 10

-9x =45

x=-45 :9

x=-5

7 0
3 years ago
Page 7:
borishaifa [10]

Answer:

p, m, n.

Step-by-step explanation:

It is given that,

n=p(m)

Here, p is the name of the function and its variable is m which is independent.

Independent variable : Whose value does not depend on another variable.

Dependent variable : whose value depends on the another variable.

Since the value of n depends on the value of p(m) which is a function of m, therefore n is a dependent variable which depends on the variable m.

∴ If n = p(m), p is the function name, m is the independent variable,  and n is the dependent variable.

8 0
3 years ago
Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these snacks?
Ipatiy [6.2K]

Answer:

Your Answer would be C: $37.95

Step-by-step explanation:

Take 3.45 Multiply by 11 And get your answer

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
After selling a dozen copies of the daily newspaper a newsstand had fewer than 75 copies left how many copies did the newsstand
Aneli [31]
The daily newspaper stand had began with 87 copies.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Segment DB is a median of ΔADC. Which statement best describes the relationship between triangles ABD and CBD?
    14·2 answers
  • The dot plot below shows the number of cakes 31 chefs made in a week: Dot plot labeled Number of Cakes Made shows 4 dots over 1,
    10·2 answers
  • What is the ratio of one interior angle of an equilateral triangle to one interior angle of a square? Express your answer as a c
    7·1 answer
  • Rosie read 8 chapters in her book in four hours. If each chapter is 149 pages long, how many pages did Rosie read in four hours?
    10·2 answers
  • What does it mean to find the area of a figure?
    5·1 answer
  • Write the ratios for Sin A Cos A, and Tan A.
    9·2 answers
  • Which expression represents the following situation add seven to the product of a number of ten
    9·1 answer
  • L;kjhgfcgggjnkuihyugyug
    6·1 answer
  • Pls help me on my beestar
    14·2 answers
  • This bar graph would be MOST useful in a report about
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!