Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:

Step-by-step explanation:
Given

per mile

Required
Determine the inequality
First, we need to determine the total cost for x miles.



The total cost can not exceed the amount he has, so the inequality is:

Answer:
The eq will be=-7/16 × x=46/28
x=46/28 ×-16/7
x=-192/49
Answer:
Step-by-step explanation:

Answer:
between 12 and 13
Step-by-step explanation:
answer is 12.4