1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Brums [2.3K]
2 years ago
14

A fisherman is sitting 2 feet above the surface of a lake on a boat. The hook on

Mathematics
1 answer:
Marat540 [252]2 years ago
4 0

Answer:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

You might be interested in
17 divided by 3 1/2 Other things ain't working right now so I'm using this.
romanna [79]
Here is your answer friend

6 0
2 years ago
I WILL GIVE BRAINLIEST TT
Vinil7 [7]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Yeah its 2 I can explain but will be long but if want comment and I will post but most likely its 2

3 0
2 years ago
What is the probability of rolling a 2 or a 5 on a six-sided number cube?
frutty [35]

Answer:

1/6 or one sixth

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
8.2<br> 5. In a '70% off' sale, a hat was £33.60.<br> Work out the original price.
Aleks [24]

100% - 70% = 30%

30% of what = £33.60?

Let p = original price

0.30p = 33.60

p = 33.60 ÷ 0.30

p = £112

3 0
3 years ago
Please help me!!!!!!!!!
nalin [4]

(y+20)=1(x+10); First, we can find the slope by using the equation y2-y1/x2-x1.

-9+20/1+10 (Accounting for double negatives).

11/11 = 1

The slope of the equation is 1, now we just need to pick a set of points from which we derived the slope from (doesn't matter which) as y1 and x1 in the point-slope equation. (y-y1)=m(x-x1)

Your final answer can either be (y+20)=1(x+10) or (y+9)=1(x-1) but in the context of this question it is (y+20)=1(x+10)

8 0
2 years ago
Other questions:
  • There are 5 muffins 1 out of 6 muffins have nuts. how many muffins were served in all?
    14·1 answer
  • Helpppppp which of the following features of the online textbook will allow you to receive extra instruction on a topic?
    7·2 answers
  • The original price was $12, increased to $15. Find the percent increase
    15·1 answer
  • Ex 4) Find the unit price for 6.5 pounds of apple for $12.95.
    9·1 answer
  • Brainliest for best answer
    11·1 answer
  • Stella bought a dinette set on sale for $655. The original price was $1,299.
    10·1 answer
  • You work in a restaurant, and a family comes in for dinner. You and your co-worker wait on the
    5·1 answer
  • 6. A registered nurse (RN) gives a patient 1/2 tablet of morphine for pain.
    6·1 answer
  • here a subtraction problem that has been solved correctly for 68-59=9 but the choices is 9+68=77 68+9=77 9+59=68 which one is th
    7·1 answer
  • A distribution has a mean of 70.If 5 points are added to each individual score, the new mean would be
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!