1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
neonofarm [45]
3 years ago
15

Find one rational and one irrational number between each pair of numbers -8 & -7

Mathematics
1 answer:
artcher [175]3 years ago
8 0
Oh I totally know that answer it is did you right notes if you did then yay because in there somewher is you answer 

You might be interested in
34.82 in expanded form
kvv77 [185]
Thirty-four decimal point eighty-two
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1 3/5 + 8 1/2
soldi70 [24.7K]
Your answer is b because the common denominator is 10 and so just look at my pic
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is f(-3) for quadratic function graphed
liberstina [14]
The -3 in f(-3) is the X coordinate, so you need to find where the line is on the Y coordinate at that point.

The line is at Y = -9 
3 0
4 years ago
H(x)=4x+3<br> Domain: all real number<br> Find range
CaHeK987 [17]

don't know if this might help but here

Step-by-step explanation:

(−∞,∞),{y|y∈R}

4 0
3 years ago
2.314 (14 repeating) as a fraction
katen-ka-za [31]

Step-by-step explanation:

2.3141414...

= 2 + 3/10 + 14/990

= 2 + 311/990

= 2291 / 990

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is an equivalent ratio ? Real world example
    5·1 answer
  • What is the area of this figure? Use 3.14 for pi.
    9·1 answer
  • Please help. I’ll mark you as brainliest if correct!!!!! <br> ON B!
    5·1 answer
  • Triangle is a scaled copy of triangle . Side measures 20 cm and is the longest side of . Side measures 5 cm and is the longest s
    5·2 answers
  • Carter wants to raise more then $200 for the 6th grade field trip. Each day during lunch he's going to sell lollipops for $2. Wr
    9·1 answer
  • Your local pizza store sells medium pizzas for $5.69 each, and breadsticks for $2.49 per order.
    8·2 answers
  • 3. What are the intersection points of the line whose equation is y=3x +3 and the
    15·1 answer
  • ⚠️Help me with math please ​
    8·1 answer
  • Kimberly is planning to drive 2916 miles on a road trip. if she wants to complete the trip in 6 days, how many miles will she ne
    11·2 answers
  • Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.89. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!