1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GREYUIT [131]
2 years ago
5

Does pp taste gooddddd

Mathematics
2 answers:
GrogVix [38]2 years ago
7 0

Answer:

ion know

Step-by-step explanation:

liubo4ka [24]2 years ago
5 0

Answer:

its warm and decent. rate it a 8/10

Step-by-step explanation:

You might be interested in
50 POINTS Please Help!! I'll mark you as Brainliest if correct!!<br> Question is attached.
jenyasd209 [6]

Answer:

(6,3)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
write the equation of the line, in standard form, that has an x-intercept of 2 and is parallel to 2x+y=-5. include your work in
Readme [11.4K]
Parallel to 2x+y=-5
2x+y-2x=-5-2x
y=-2x-5
y=mx+b
Slope: m=-2

As the line is parallel must have the same slope:
m=-2
And it has an x-intercept of 2: when x=2, y=0→Point: P1=(2,0)=(x1,y1)
x1=2, y1=0

y-y1=m(x-x1)
y-0=(-2)(x-2)
y=-2x+4
In standard form:
y+2x=-2x+2x+4
2x+y=4

Answer: The equation of the line, in standard form, that passes through the origin and is parallel to x+y=6 is x+y=0
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In a city of 64,000 people, there are 20,000 people under 25 years of age. What percent of the population is under 25 years of a
tatiyna
31.25% of the population is under 25 years of age. To figure this out, divide 20,000 by 64,000. Then, multiply that answer by 100 to get a percentage. Hope this helps!!
6 0
2 years ago
A use bike costs $75 a new one costs $300. how many times more expensive is a new bike compare with a use bime
Alisiya [41]

Answer:

jvjdebsjd bjiweibqewasje

Step-by-step expla

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is the better buy? a 12-pack of Pepsi for $3.50 or a 6 pack for $1.80
xxMikexx [17]

Answer:

1.80

Step-by-step explanation:

it very useful to understand very well

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Select the action you would use to slove x-3=12
    8·2 answers
  • Twenty years​ ago, 51​% of parents of children in high school felt it was a serious problem that high school students were not b
    12·1 answer
  • Find the annual rate of interest.
    11·1 answer
  • The circumference or perimeter of a circle can be found by multiplying its diameter by 3.14. What is the circumference of a circ
    10·1 answer
  • What is the volume of a pyramid whose base is a square of area 36 and whose four faces are equilateral triangles?
    5·1 answer
  • Given that 3(x - 1) - 2(x - 1) = 7, the value of x is
    6·2 answers
  • Can someone help please !! giving brainlist to anyone who answers
    11·1 answer
  • tom bought a board game regularly priced at $12.50, on sale for 40% off. What is the amount of the discount? What is the sale pr
    7·1 answer
  • Help as soon as possible!!<br><br> Answer only if you know! <br><br> At least answer one of them!
    6·1 answer
  • Find The Domain Find the Value
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!