1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lukranit [14]
2 years ago
8

Question 18 (5 points)

Mathematics
1 answer:
Svetach [21]2 years ago
6 0
Hfnn he didchx the same as real
You might be interested in
WILL GIVE BRAINLIEST AND 20 POINTS
otez555 [7]

Answer:

34 is the angle in the top left       87 is the angle on the top right ans 59 is the angle on the bottom right

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
All rectangles have four right angles and opposite sides that are equal in length and parallel.
Paraphin [41]

Answer:

C. The bottom answer.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Brielle spent $4.90 for 3 1/2 pounds of ham. What is the cost per pound?
MrMuchimi

Answer:$1.4

Step-by-step explanation:4.90 / 3.5 = 1.4   Hope tis helps :)

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help quick im so confused
vesna_86 [32]

Answer:

(-5/2,-4)

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
On average, Makenzie runs 4 miles in 50 minutes. How fast should she plan to run a 10-mile race if
pishuonlain [190]

Answer: A

Step-by-step explanation:

The easiest way to solve this problem would to first figure out how long it takes for Mak to run 1 mile. To do that, you would need to divide 50 by 4 which would give you 12.5. So, it takes Mak 12 and a half minutes to run 1 mile. From there, you would need to multiply 12.5 by 10 to get 125. Finally, you wold need to simplify 125 minutes to hours giving you 2 hours and 5 minutes.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • The US courts are reviewing a case to see whether a work has been refused fairly. What is an example of something they might con
    12·1 answer
  • Is 4.5 same as 4.50?
    7·2 answers
  • Beau buys a 3-pound bag of trail mix for a hike. He wants to make one-ounce bags for his friends with whom he is hiking. How man
    7·2 answers
  • I don't understand ratios.Please will someone explain them?
    10·2 answers
  • The table below shows the times and task that must be done to host a party at your house.
    15·1 answer
  • Solve for x.<br> -3x = -9
    14·2 answers
  • Please guys help to solve this problem​
    5·2 answers
  • please help me solve the equations, I re-wrote the question under each of them so you can read it better. Ty ​
    5·2 answers
  • What are the values of a and b
    10·1 answer
  • In a group of 25 students at lunch, 10 prefer ketchup on their hamburger, 10 prefer mustard on
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!