1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Romashka [77]
2 years ago
9

What's 32 divided by 565?

Mathematics
2 answers:
S_A_V [24]2 years ago
6 0

Answer:

<h2><em><u>ᎪꪀsωꫀᏒ</u></em></h2>

➪17.65625

Step-by-step explanation:

\sf{}

kykrilka [37]2 years ago
3 0

Answer:

0.057 (approx.)

(0.056.......)

Step-by-step explanation:

brainliest plz

You might be interested in
Solve for x: 6x + 1 over 4 (4x + 8) &gt; 12
sukhopar [10]

Answer:

A. x>\frac{10}{7}.

Step-by-step explanation:

We have been given an inequality 6x+\frac{1}{4}(4x+8)>12. We are asked to solve the given inequality for x.

Using distributive property, we will get:

6x+\frac{1}{4}*4x+\frac{1}{4}*8>12

6x+x+2>12

7x+2>12

Subtract 2 from both sides:

7x+2-2>12-2

7x>10

Divide both sides by 7:

\frac{7x}{7}>\frac{10}{7}

x>\frac{10}{7}

Therefore, option A is the correct choice.

3 0
3 years ago
F. If you add § + ģ + , the sum is g. If you add 3 + 2,<br> what is the sum?
inna [77]

Answer:

g. 3+2 =5

..........................

5 0
3 years ago
quinten is making bread and wants to triple the recipe the recipe calls for 2 third cup off sugar how much sugar will he need
yKpoI14uk [10]
Quinten will need 2 cups of sugar
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jill has two hamsters Each hamster drinks 3 ounces of water each day.
sveta [45]

Answer:

4 oz

Step-by-step explanation:

2 hamsters 3 ounces each per day

6 ounces per day  is drank

Monday 6 oz Tuesday 6 oz

16-12=4

8 0
3 years ago
Order from least to greatest. -1/5,1/7,-0.5,1/8
Ivenika [448]

There ya go, Hope, this helps

5 0
4 years ago
Other questions:
  • ABCD are congruent to EFGH, AD=45in, EH=60in, BC=15in, What is FG
    14·1 answer
  • Select the suffix you would find in a word indicating a subject of study.
    12·2 answers
  • Barb and John each have a savings account with a sum of money in it. Barb and John each begin to add a set amount of money each
    11·2 answers
  • Easy but need help :(((
    14·2 answers
  • So what am I supposed to be looking for?
    9·2 answers
  • Find the perimeter of a triangle with sides 15 inches, 15 inches, and 21 inches length.
    5·1 answer
  • The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
    10·1 answer
  • What is the area of the following shape? Do not put units.
    10·1 answer
  • Write -15.175 as a mixed number
    13·2 answers
  • Use the given slope and the y-intercept of a line to write an equation in slope-intercept form.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!