1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatiyna
3 years ago
7

Someone pls helpppp ​

Mathematics
1 answer:
klemol [59]3 years ago
5 0

Answer:

very true

Step-by-step explanation:

yes

You might be interested in
Eight hundred thirty-three billion, four hundred thousand,<br> nine hundred six
kompoz [17]

Answer:

What's the question?

Step-by-step explanation:

I will help if I knew the question

7 0
3 years ago
Select all the relationships that demonstrate a positive association between veriables (multiple choice)
Gnom [1K]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

.....................

4 0
3 years ago
Mrs.Benite earns $3,400 every month.She spends 25% of her drawings on rent and 30% of the remainder on transportation.How much d
lutik1710 [3]
25% of 3,400 is 3,400/4=$850 spent rent
3,400-850= 2,550 remaining
30% of 2,550= 2550•0.3= $765 spent on transportation
4 0
3 years ago
B. The total cost (1) after 8% sales tax is added to an item's price (p): 1.08p =
scoundrel [369]

Answer:

No

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The graphs of f(x) and g(x) are shown below:
Alekssandra [29.7K]

Your Answer: G(x) = (x − 5)²

I just finished my semester exam, and this was one of the questions. I guessed on this question because I had no clue of what the answer was, and lucky me, I got the question right :D

Hope this helps y'all with your test :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 75% of 8y<br> is what number
    14·2 answers
  • Find the slope of a line perpendicular to y = 3x + 7.
    5·2 answers
  • Thanks but who would like to help me with the rest ......working out for 63+9×72÷9-13
    10·2 answers
  • Use a graphing utility to approximate (to two decimal places) any relative
    12·1 answer
  • 2.5 pounds of mangoes costs $10. How much does one pound cost?
    9·2 answers
  • What is the area of this tile 4 in long by 1 in short?
    11·1 answer
  • Can someone find the answer to this please ​
    5·1 answer
  • Mrs. Link's homeroom class wants to win their school's canned food drive competition. There are 24 students in their class. At t
    6·1 answer
  • Write a cubic trinomial that has 3x as a GCF of its terms.
    8·2 answers
  • Point q is located on the coordinate grid at (-9.73,-3.32) in which quadrant is point q called
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!