1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikitadnepr [17]
2 years ago
13

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP​

Mathematics
1 answer:
Mekhanik [1.2K]2 years ago
7 0

Answer:

HWHAHAHAHA hatdog

jejdisisisiwis

You might be interested in
Solve for x: x/25 > 5
WITCHER [35]

Answer:

x>125

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the quotient (x3 – 3x2 + 5x – 3) ÷ (x – 1)?
11111nata11111 [884]

Answer:

  1. x^2 -2x +3
  2. x^2 +2x +3

Step-by-step explanation:

The quotient in each case can be found by any of several means, including synthetic division (possibly the easiest), polynomial long division, or graphing.

1. The graph shows you the quotient is (x-1)^2 +2 = x^2 -2x +3.

2. The graph shows you the quotient is (x+1)^2 +2 = x^2 +2x +3.

3 0
3 years ago
I want the answer to this problem<br> 3(x+2)-x=38
maks197457 [2]

Answer:

x = 16

Step-by-step explanation:

3(x+2)-x=38

Distribute

3x+6 -x = 38

Combine like terms

2x+6 = 38

Subtract 6 from each side

2x+6-6 = 38-6

2x = 32

Divide each side by 2

2x/2 = 32/2

x = 16

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Estimate the value of 196 divided by 0.4999
mixer [17]

Answer:

392.1

Step-by-step explanation: just divide and round

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rewrite in interval notation:<br> all real numbers that are greater than -22,
Naily [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

all real numbers that are greater than -22 : x >  -22

interval notation: ]- 22 ; + ∞  [

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What are the intercepts of this function?<br><br> f(x) = -8x + 4
    11·1 answer
  • Find the value of x for which abcd must be a parallelogram 3x 4x-5
    8·1 answer
  • 2sin²(x)-5cos(x)+1=0
    15·1 answer
  • Ricardo llega cada mañana a su trbajo con 5 minutos de retraso. Cúanto dinero le descuentan al cabo de 30 dIas si por cada hora
    15·1 answer
  • If 6 cans of soda costs $2.35, what is the unit rate? Round to the hundredths place.
    13·1 answer
  • Sandy’s mom bought 4 lbs of apples and paid $8.76. What was the cost per pound? *
    6·2 answers
  • To win a trivia game, Nevan must score 90 points. Each correct answer is worth 1 3/4, and each incorrect answer is -1 1/4, if he
    12·1 answer
  • Can you solve this question? I would help a lot remember to explain it :)
    6·2 answers
  • Lena starts a spelling test at 12:15 P.M. The test is 35 minutes long. After the spelling test, Lena has art class for 1 hour. W
    6·1 answer
  • The following table shows the first segment of a five-year amortization schedule.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!