1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
miskamm [114]
2 years ago
5

Which expressions are equivalent to 4 (3e + 2) + 9(e + 4) +1?

Mathematics
1 answer:
erica [24]2 years ago
4 0

Answer: i dont know

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Austin drove 455 miles in 7 hours.
Effectus [21]

Answer:

9 hours

Step-by-step explanation:

455/7 gives you the mph

which is 65

then divide 585 miles by the mph (65)

585/65

= 9 hours

3 0
2 years ago
There are a total of 127 cars and trucks in a lot. If there are four more than twice the number of tricks than cars, how many ca
Kruka [31]
There are a total of 127 cars on a lot if there are four more than twice the number of trucks than cars how any trucks and cars are on the lot
4 0
3 years ago
Please tell me y what 6(2y−9)=-42
Bad White [126]

Answer:

y =1

Step-by-step explanation:

6(2y−9)=-42

Divide each side by 6

6/6(2y−9)=-42/6

2y -9 = -7

Add 9 to each side

2y -9+9 = -7+9

2y =2

Divide by 2

2y/2 = 2/2

y =1

4 0
3 years ago
The retail price is the amount a merchant pays for the merchandise he sells
r-ruslan [8.4K]
If your asking if this is true or false I believe its false
4 0
3 years ago
It costs 19.20 for a pack of 8 padlocks.Find the unit price in dollars per padlock.If necessary, round your answer to the neares
nadya68 [22]
The answer is $2.4. Hopefully this helped.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 3 meters what are the dimension of the rectangle
    5·1 answer
  • One vegetable warehouse had 210 tons of potatoes, another one has 180 tons. 90 tons of potatoes were delivered to the first and
    13·2 answers
  • Please help me I will crown
    9·2 answers
  • A Price of a sweater was reduced from $40 to $25. By what percentage was the price of the sweater reduced?
    8·1 answer
  • Onetta goes to the food court to get a salad and sandwich for lunch. The Daily Deli has 8 varieties of sandwiches and 3 salads.
    13·1 answer
  • Please assist me with this problem
    12·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $15.57. What is the unit price of the pairs of gloves?
    12·1 answer
  • Two line segments intersect at point B as shown.<br> What is the measure of angle ABC?
    11·2 answers
  • (3x²-21x-24)take out the highest common factor​
    11·2 answers
  • Find the area of the triangle
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!