Answer: $4
Step-by-step explanation:
If you have 2 Prego pasta sauces at $8 and you only want half of that (1), you divide 8 by 2 to get 4. 1 pasta sauce equals $4
Answer:
$4
divide 8 by two
to find the price of one prego pasta divide the cost of your object by the amount of objects
20
1/5 x 20 = 4
345.8
2 in
2
It is the only one that makes sense