1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
oksano4ka [1.4K]
2 years ago
13

Find the length of the third side. If necessary, write in simplest radical form.

Mathematics
1 answer:
Arlecino [84]2 years ago
4 0
Answer:

9

Explanation:

9 root 2 = root 81 x root 2 = root 162
Root 162 = 12.7279220614
9^2 + b^2 = 12.7279220614^2
81 + b^2 = 162
b^2 = 81
Root both
B = 9

You might be interested in
A hospital needs to dilute a 50% boric acid solution to make it a 10% boric acid solution. If it needs 25 liters of the 10% solu
saul85 [17]
I'm pretty sure the answer is 5 because I did 50% of 50 which is 5
7 0
3 years ago
Solve the following system of equations:
Stella [2.4K]

Answer:

(1, 3) is the answer! hope this helps

3 0
3 years ago
Will spent $3.75 for 3 pounds of granola. What is his unit rate in dollars per pound?
Lady_Fox [76]

Answer:

$1.25 per pound

Step-by-step explanation:

$3.75/3 = 1 pound price

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help and thank you
Scilla [17]

The answer is B.

Hope this helps!

6 0
2 years ago
[30 POINTS+BRAINLIEST]
Fiesta28 [93]

Answer:

your ansewer would be C

Step-by-step explanation:

i hope this helped you

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Prove or disprove (from i=0 to n) sum([2i]^4) <= (4n)^4. If true use induction, else give the smallest value of n that it doe
    7·1 answer
  • The circumference of a circle is 60? cm. what is the radius of the circle?
    15·2 answers
  • Seth went to sticker station.he bought 1 sheet of 100 ,4 strips of 10 , and 6 single soccer stickers, and he bought 8 strips of
    10·1 answer
  • Pls help for this pre calc question 25 points rewarded!
    8·1 answer
  • Which fraction is equivalent to<br> -(7/8)?
    15·1 answer
  • What is constant in graphing ?
    9·1 answer
  • if a lady chargers $2.00 for gas and $3.00 per 1/2 hour of work . What is the amount of money she makes in 4 hours ?
    7·2 answers
  • Please help me 1,2,3 or 4 need ASAP.
    11·1 answer
  • What is the value of n?<br>enter answer in box​
    11·1 answer
  • Increase 42 by 16% show working please​
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!