1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grigory [225]
3 years ago
15

Pa help nmn po need lang po talaga

Mathematics
1 answer:
LekaFEV [45]3 years ago
8 0

Answer:

Pa follow mona at pa brienlist

Step-by-step explanation:

Please

You might be interested in
Which choice correctly expresses the number below in scientific notation?
nikklg [1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

hjj

6 0
3 years ago
Fractor 48-8x to identify the equivalent expressions
ale4655 [162]

Answer:

8(6-x)

Step-by-step explanation:

factor out an 8

8*6 -8*x

8(6-x)

8 0
3 years ago
A 10-pound bag of wildflower seed covers 25 square feet. How many pounds of seed does it take to cover 1 square​ foot?
adell [148]

Answer:

0.4 pounds

Step-by-step explanation:

10 pounds / 25 square feet

to get the number of pounds per feet

10 / 25 = 0.4

so, your answer is 0.4 pounds per 1 square foot

6 0
2 years ago
A shirt is on sale for 25% off and you paid $21.75. What was the original cost of the shirt?
evablogger [386]

Answer:

16.31

Step-by-step explanation:

16.31 is your new price

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars
never [62]
<u>6
</u>13.20
Divide by 6
<u>1
</u>2.2
6 0
3 years ago
Other questions:
  • You deposit $2000 in an account earning 4% interest compounded monthly. How much will you have in the account in 10 years?
    12·1 answer
  • I need help with this math challenge! Please
    6·2 answers
  • At a 200 meter swimming competition bill got a personal record of 45 seconds and Tim was 5 seconds faster then bill at the compe
    12·1 answer
  • Jack and Tyler ate a total of 35 cupcakes Tyler ate 5 more than jack how many did each person eat
    6·2 answers
  • factoring by grouping example ?? i need one pls
    10·1 answer
  • Susannah made the line plot below to show the distances she hiked each day in the past two weeks.
    9·2 answers
  • -3(x + 4y) + 2(x – 2y) + (3x -5y)​
    11·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B%28csc%20x%2B1%29%28csc%20x-1%29%7D%7Bcsc%5E2x%7D%5C%5C" id="TexFormula1" title="\fr
    5·1 answer
  • A table is made using the following two patterns.
    14·1 answer
  • What is the constant of variation for the following table? If your answer is in the form of a fraction, write your answer in as
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!