Answer:
We use tree diagram by connecting relevant samples
Step-by-step explanation:
thats all
To find unit rates with money divide the price by the amount.
Simply add and multiply the numbers and you get 13.235
in word form that would be
13 and 2 tenths and 3 hundredths and 5 thousandths
Answer:
carnation $2.50; rose $3.00
Step-by-step explanation:
Let c = price of 1 carnation.
Let r = price of 1 rose.
3c + 5r = 22.5
3c + 2r = 13.50
Subtract the se3cond equation from the first equation.
3r = 9
r = 3
Now substitute r = 3 in the first equation and solve for c.
3c + 5r = 22.5
3c + 5(3) = 22.5
3c = 7.5
c = 2.5
Answer: carnation $2.50; rose $3.00
Answer:
I think its A i'm sorry if its wrong
Step-by-step explanation: