5 hours because 7/5 *5/1=35/5 and 35 divided by 5 equals 7
It could be 2+1 beacuse it says there are twice as many
Answer:
π
Step-by-step explanation:
Unit price = price / quantity
1.20 / 20 = 0.06 per ounce
0.85 / 12 = 0.071 per ounce
The better deal is the 20 oz for $1.20
Answer:
10
Step-by-step explanation:
find the length of each leg, being 6 and 8. Then use the pythagorean theorem a^2+b^2=c^2
6^2+8^2=c^2
36+64=c^2
100=c^2
c=10
hope this helped... if it did, please let me know by marking me the brainliest:))