1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aloiza [94]
3 years ago
14

I’m bored, would anyone like to play imessage games or add each other on ig or snsp to be friends?

Mathematics
1 answer:
krek1111 [17]2 years ago
7 0

Answer:

srikesh2004

Step-by-step explanation:

LetsplaYdd me

You might be interested in
Relate the volume of the cubes to length of each edge V = 8 cm3
sergiy2304 [10]

Answer:

2cm, 2cm and 2cm

Step-by-step explanation:

\sqrt[3]{8} = 2

4 0
1 year ago
Kelly buys shoes with all her money. She only has $150. One pair of shoes is $40. The other 2 pairs are for her sisters they are
irina1246 [14]

Answer:

$55

Step-by-step explanation:

its $150 - $40 = $110

$110 / 2 = $55

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jillian has $50.45 to spend on hamburgers and drinks. Hamburgers are $2.25 each. What is the LARGEST number she can buy and stil
Alexus [3.1K]
Your answer is C



Hope this helps :D
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
18x-12=<br> 24x+48=<br> 45x_81=<br> 8x+15=
dlinn [17]

Answer:

1)  6(3x-2)

2) 24(x+2)

3) 9(5x−9) or 9(5x+9) if you meant to put addition.

4)8x+15

3 0
3 years ago
In the equation x + y = 8, find the value of x if y = 3<br><br> 3<br> 5<br> 7<br> 11
snow_lady [41]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

x+y=8     y=3

x+3=8

-3     -3

x=11

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose that 30% of female students and 25% of male students at a large high school are enrolled in an AP ® class. Independent r
    11·1 answer
  • The measure of angle theta is 7pi/6
    15·1 answer
  • (1 point) Use Euler's method with step size 0.25 to compute the approximate y-values y1, y2, y3, and y4 of the solution of the i
    7·1 answer
  • How to find the domain of a function
    14·1 answer
  • Sarah works as a waiter. She earns 15% in tips on meals served. This weekend, Sarah earned $172.50 in all. What is the dollar am
    11·1 answer
  • Help pls it’s due tomorrow helpp
    15·1 answer
  • If a can of pineapple costs $3.00 for 40 ounces, what is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • Baylee received a 36% on her puppy test. How many tricks did she get right if there were a total of 25 questions?
    14·1 answer
  • Gio is purchasing gum at the corner store. The graph below
    12·1 answer
  • What is 2 + 2 = ? ( If you can answer this question, go answer my 50 point worth question too.)
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!