<span>= 48 - 18i + 8i - 3i</span>²<span>
= 48 – 10i – 3i</span>²
Answer:
n = 5
Step-by-step explanation:

Hope this helps.
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
$18.375 or rounded = $18.38 (brainliest if correct)
Step-by-step explanation:
25.00- 7.5 = $17.5
5% of 17.5 = 0.875
17.5 +0.875 = 18.375
Answer:
2 385/3913
i think..
Step-by-step explanation: