1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rjkz [21]
2 years ago
7

What is the answer ?????​

Mathematics
1 answer:
AfilCa [17]2 years ago
8 0

Answer:

2456≈2500

14725=14700 (to 3sf)

You might be interested in
If a school bought 3 cheese pizzas and 1 pepperoni pizza how many cheese and pepperonis pizzas did they get if they bought 6 che
oksian1 [2.3K]

\text{Hello there!}\\\\\text{Turn this into a ratio:}\\\\\text{For everyone 3 cheese pizzas, they get 1 pepperoni pizza}\\\\\text{The ratio would be 3:1}\\\\\text{We need to find how many pepperoni pizzas they got if they bought 6}\\\text{cheese pizzas}\\\\\text{3 times 2 makes 6, so multiply 1 times to get your answer}\\\\\text{The ratio would be 6:2}\\\\\boxed{\text{2 pepperoni pizzas (8 pizzas in total)}}

6 0
3 years ago
Someone please help me answer this!!
Marrrta [24]

Answer:

7^9

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help....<br> Ma teacher's Gon kill me.....lol
erik [133]
Answers:

1. 74856 + 1489
= 76345

2. 42000/5
= 8400

3. 142100/10
= 14210

4. 2500 + (8-5)
2500 + 3
= 2503

5. 385 + (29 - 9)
385 + 20
= 405

6. 1780 - 643
= 1137

7. 4 x 2 + 30 / 5
4 x 2 + 6
8 + 6
= 14

8. 65743 - 754
= 64989
4 0
2 years ago
A ; 1/2. B ; 1/3. C ; 2/3 D ; 4/9
hichkok12 [17]

Option B, 1/3

Since pepper topping can be in any size pizza, it remains as a 1/3 probability, since there are three toppings per size.

3 0
3 years ago
Solve for c.<br><br> a(c−b)=d
tatiyna

Answer:

c= ab + d/ a

Step-by-step explanation:

Let's solve for c.

a(c-b)=d

Step 1: Add ab to both sides.

-ab + ac + ab = d+ ab

ac = ab + d

Step 2: Divide both sides by a.

ac / a = ab + d / a

c = ab + d/ a

Answer:

c= ab + d/ a

Hope this helps ☝️☝☝

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95
    8·2 answers
  • A family ordered some candy bars and bags of chips for snacking. The number of candy bars was twice as much as the number of bag
    12·1 answer
  • Largest 10/13, 11/14, 14/15, 17/18
    8·2 answers
  • What is the inverse of f(x)=3x-1
    6·1 answer
  • Line GH contains points G(–2, 6) and H(5, –3). What is the slope of ?
    14·1 answer
  • The midpoint of AB is M(4, -2). One endpoint is A(-2, 6). What is the other endpoint for B?
    9·1 answer
  • What is the answer to this question
    11·1 answer
  • Find the GCF -48^2b^2-56a^3-56a^5b
    14·2 answers
  • Find the total number of unit cubes that fill the entire prism
    13·1 answer
  • Whats this? Conjugate???
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!